Що таке бездротова зарядка і як вона працює?

  • Що таке бездротова зарядка і як вона працює?

Бездротова зарядка не чари, але це може бути зручно.

Бездротова зарядка, така як технологія швидкої зарядки Qi, яку використовують багато телефонів Android, не є новою технологією. Моя електробритва Panasonic використовувала його багато років тому, і більшість з нас бачили зубні щітки, які заряджаються без проводів в колисці. І, звичайно, ми не можемо забути Palm і то, як він приніс бездротову зарядку в маси з Touchstone. Тепер, коли обмеження за розміром, вартості та ефективності трохи зменшилися, використання бездротової зарядки в чомусь схожому на ваш телефон або годинник на Android стає більш зрозумілим.


Ми отримуємо більше, ніж кілька питань про бездротової зарядки і про те, як вона працює, тому давайте приділимо кілька хвилин і поговоримо про основи; що це таке, як це працює і чому ви захочете зробити це при наступній покупці телефону на Android або iOS.

Що таке бездротова зарядка?

Бездротова заряджання не чарівна - вам все ще потрібен провід. Різниця в тому, що провід підключений до зарядної базі, а не до телефону, так що ви можете просто вставити свій Android в зарядний пристрій, і все запрацює, не підключаючи нічого до телефону. Зарядна база може бути практично будь-якої форми і розміру, і навіть може бути схожа на приладову панель або підставу лампи від IKEA. До тих пір, поки ви зможете знайти потрібне місце на задній панелі вашого Android в потрібному місці на підставі зарядного пристрою, воно буде працювати.


 Хорошим прикладом буде наявність бездротового настільної зарядки на робочому столі. Коли ви не використовуєте свій телефон, ви встановлюєте його на зарядний пристрій. Коли вам потрібно використовувати свій телефон, підніміть його, і він буде заряджений. Бездротова зарядка не така швидка, як швидка зарядка, але вона проста і є чимось, що ви з більшою ймовірністю будете використовувати, щоб тримати телефон повністю зарядженим протягом дня (в нашому прикладі). Ось де сяє бездротова зарядка - простота використання.

Як працює бездротова зарядка?

Бездротова зарядка використовує дві резонансні індуктивні зв'язку для передачі сигналів малої потужності між двома пристроями. Вони спеціально розроблені для передачі електроенергії, не торкаючись один одного, як це робить звичайне дротове з'єднання. Базова станція, яка підключається до стіни через власне джерело живлення, оснащена котушкою передавача, а телефон оснащений котушкою приймача. Базова станція регулярно відправляє сигнал, і коли приймальна котушка підходить досить близько, в сигналі відбувається зміна резонансу (базова станція змінює амплітуду своїх коливань - вона вібрує швидше). Форма сигналу потім модулюється (змінюється, щоб дозволити котушці в телефоні знати, що харчування відправляється) і починається индуктивная зарядка.


Бездротова зарядка використовує ту ж електричну теорію, що і генератор: механічна енергія створює електричну енергію.


Індуктивна зарядка використовує ці дві спеціально розроблені електромагнітні котушки для створення магнітного поля між двома пристроями. Це складний процес, який дозволяє магнітному полю виробляти електрику за рахунок різниці потенціалів і коливань. Коливання - це повторюване за часом зміна, і в разі електромагнітної котушки ви можете думати про неї як про вібрації.


Котушка в вашому пристрої Android також підключена до ланцюга зарядки акумулятора, і акумулятор заряджається за допомогою енергії, індукованої магнітним полем.


Електромагнітна індукція дійсно крута, і основи в тому, що якщо ви переміщаєте електропровідний матеріал, такий як котушка або обмотка, в присутності магнітного поля ви змушуєте електрони текти. Такі речі, як газовий генератор, також «створюють» електрику, використовуючи механічну енергію для створення ЕРС (електрорушійної сили). Електромагнітна індукція також використовується в трансформаторах і пристроях вимірювання струму.


Бездротова зарядка не надто ефективна, але вона стає краще з кожної итерацией стандарту.


Також створюється надлишкове тепло, і тому бездротова зарядка - не найефективніший спосіб передачі енергії від стіни до акумулятора. З цієї ж причини зарядка телефону на планшеті Qi займає більше часу, ніж його підключення до стіни. У той час як нові методи та матеріали використовують більш високі частоти і більш тонкі котушки, ніж попередні ітерації, бездротова зарядка все ще менш ефективна і більш витратна, ніж стандартна зарядка по дротах. Так буде і в доступному для огляду майбутньому.


Для спрощення: у вашого телефону Android і зарядного пристрою є спеціальні електричні котушки.

Коли ці дві котушки підходять досить близько, вони використовують магнетизм для створення невеликих коливань (вібрацій) в котушці, і котушка всередині вашого телефону створює ЕРС.

Ця ЕРС передає невелику кількість енергії через зарядний ланцюг у вашому телефоні і заряджає акумулятор.

Він коштує дорожче і займає більше часу, ніж якби ви підключили телефон до мережі, і виділяє більше тепла, тому що це менш ефективно, ніж звичайне підключення проводів.

Закон індукції Фарадея дивний, а рівняння Максвелла - Фарадея схоже на математичний шоколад: солодкий і декадентський. Бездротова зарядка також дуже хороша, коли ви її використовуєте.

Кілька слів про  Powermat

Powermat

Qi - не єдиний стандарт бездротової зарядки. Інші стандарти, такі як Powermat, використовуються для створення рішень для бездротової зарядки. Вони використовують інший стандарт, ніж Ци, але наука, що стоїть за ними, однакова. Powermat співпрацює з такими компаніями, як AT & T і Starbucks, для надання базових станцій в громадських місцях, а використання спеціального чохла або зарядного блоку, підключеного до вашого телефону, дозволяє заряджати бездротовим способом. Вони також співпрацюють з General Motors і працюють над створенням вбудованих бездротових зарядних пристроїв в автомобілях.


Powermat робить дійсно чудові речі (відмінно, якщо ви інженер-електрик), і деякі стверджують, що це кращий стандарт. У будь-якому випадку, Ци є більш поширеним.


Хоча одна і та ж базова теорія електрики може бути застосована і до Powermat, і до Qi, різні стандарти означають, що вони несумісні. Ваш телефон з підтримкою Qi не буде заряджатися на базі Powermat, тому що сигнали відправляються і приймаються різні. Якщо у вас є обладнання Powermat, ви повинні бути впевнені, що купуєте більше обладнання Powermat, щоб все запрацювало.


Є винятки, такі як телефони Samsung Galaxy, які включають стандарти Qi і Powermat.

Чому варто купити бездротову зарядку?

Тепер, коли у нас є загальноприйнятий стандарт - ми говоримо тут про стандарт Qi - ми повинні пам'ятати, що будь-який зарядний пристрій Qi буде працювати з будь-яким пристроєм, яке сертифіковане Qi. Це означає, що купується вами зарядний пристрій, будь то китайське пристрій без торгової марки вартістю 6 доларів США від Amazon або така відома марка, як Samsung або Zens, буде працювати з пристроєм, який у вас є зараз, і з будь-якими пристроями, які ви купите в майбутньому.


Ви не використовуєте бездротову зарядку, тому що це «краще». Ви використовуєте це, тому що це більш зручно. Набагато більше.


Зіставте це з фактором зручності - і поки ви не купите пару зарядних пристроїв Qi і не помістіть їх в місця, де ви, ймовірно, встановіть свій телефон, ви не зрозумієте, наскільки це зручно. У вас може бути зарядний пристрій Qi на вашому столі, на столі у вітальні, одне у вашій машині і одне на вашій тумбочці. Ваш Galaxy S8 майже ніколи не буде заряджатися менш ніж на 50%. Чи не тому, що час автономної роботи Galaxy S8 велике, або тому, що зарядні пристрої Qi працюють «краще», а тому, що коли воно не в руці, воно заряджається.


Звичайно, є первісна вартість покупки зарядних баз, але вони досить дешеві - приблизно стільки ж, скільки хороша настінна бородавка і USB-кабель. У міру того, як все більше портативних пристроїв і смартфонів переходять на стандарт Qi, все більше і більше пристроїв можуть використовувати переваги зарядних пристроїв.


Бездротова зарядка не примушує ваш телефон працювати по-іншому, але може змінити спосіб його використання.

22.04.2020 15:24:01
0
868

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови угоди і згоден з вимогами

Рекомендовані статті

Як портативні пристрої визначають наше життя?

Як портативні пристрої визначають наше життя?

Як портативні електронні пристрої визначають наше життяДля багатьох людей по всій країні вони не можуть згадати час, коли вони були без будь-яких портативних електронних пристроїв, які стали такою великою частиною їхнього життя. Уявіть, що було б, якби ви довго обходилися без стільникового телефону,цифрової камери або навіть портативного комп'ютера. Мало хто з нас міг би це зробити, і докладуть усіх зусиль, щоб знайти тільки правильні електронні аксесуари, які можуть піти куди завгодно.Наша любо..

02.02.2020
0
364
Як працює бездротова колонка?

Як працює бездротова колонка?

Будівництво досконалої «печери-людини» не є тривіальним справою. Ви повинні взяти до уваги багато чинників. Скільки світла ви повинні пропустити в кімнату? Який розмір телевізора буде найкраще працювати в просторі? В які меблі ви хочете зануритися, готуючись до розваг? І що ви робите з усіма підірваними проводами, які перехрещують нашу бездоганну фортеця самотності?Деякі з цих питань виходять за рамки цієї статті, але ми можемо запропонувати одну альтернативу будь-кому, хто вважає дроти н..

06.02.2020
0
613
Як вибрати павербанк?

Як вибрати павербанк?

У той час як мобільні пристрої, такі як мобільні телефони та планшети, відмінно підходять для активного відпочинку і подорожей, вони дозволяють виконувати безліч завдань, таких як читання електронної пошти, перегляд улюблених телепрограм і нескінченний вибір безглуздих ігор прямо у вас в руках, що є серйозним недоліком в тому, що у них швидко закінчується заряд батареї, що призводить до величезних незручностей. Проте, портативні зарядні пристрої,також відомі як павербанк,усувають такі незручност..

19.02.2020
0
403
Як вибрати зарядку для телефону?

Як вибрати зарядку для телефону?

Може здатися, що зарядний пристрій для мобільного телефону для вашого автомобіля або будинку легко придбати, але найкраще переконатися, що воно відповідає певним мінімальним вимогам, щоб уникнути несподіванок, коли воно повністю використовується.Хороша зарядка для телефону повинна відповідати ряду характеристик, щоб вона не тільки заряджала пристрій без проблем, але і не завдавала йому шкоди. Основна відмінність між хорошим зарядним пристроєм і поганим зарядним пристроєм полягає в тому, що гарне..

23.04.2020
0
652