Як працює бездротова колонка?

  • Як працює бездротова колонка?

Будівництво досконалої «печери-людини» не є тривіальним справою. Ви повинні взяти до уваги багато чинників. Скільки світла ви повинні пропустити в кімнату? Який розмір телевізора буде найкраще працювати в просторі? В які меблі ви хочете зануритися, готуючись до розваг? І що ви робите з усіма підірваними проводами, які перехрещують нашу бездоганну фортеця самотності?

Деякі з цих питань виходять за рамки цієї статті, але ми можемо запропонувати одну альтернативу будь-кому, хто вважає дроти незручними: бездротові колонки. Чи намагаєтеся ви створити ідеальний домашній кінотеатр з об'ємним звуком, вуличну аудіосистему для дискотеки під відкритим небом або вечірки, або вам просто потрібні пристойні навушники, які не будуть заплутувати вас кожен раз, коли вам потрібно рухатися, бездротовий зв'язок зможе вам в цьому допомогти.

Але у них теж можуть бути недоліки. Вони мають обмежений діапазон - бездротової динамік на краю діапазону звукової системи може не приймати сильний сигнал або мати хорошу якість звуку. Аудіофіли можуть не знайти їх задовольняють. І навіть бездротової динамік вимагає харчування для роботи. Якщо це харчування не забезпечується акумуляторними батареями, вам необхідно підключити динамік до джерела живлення. Так що навіть бездротові динаміки можуть мати дроти. Детальніше про плюси і мінуси бездротових колонок ми розглянемо пізніше в цій статті.

Щоб почати користуватися бездротовим звуком, спочатку потрібно трохи розібратися як працюють бездротові колонки.

 

Коли молекули стикаються

На самому базовому рівні звук - це один із способів сприйняття вібрацій. Коли об'єкт в атмосфері Землі вібрує, він стикається з молекулами навколишнього повітря і впливає на них. У свою чергу, вони впливають на молекули навколишнього повітря. Це стає ланцюговою реакцією.

Уяви собі дзвін. Коли він дзвонить, його поверхню фактично згинається всередину і назовні. Коли поверхня дзвони згинається всередину, він притягує молекули повітря до поверхні дзвони. Вони притягують до себе інші молекули, а ті притягують ще більше молекул. Ми називаємо цю область зниження розрідження тиску повітря.

З вібруючого об'єкта назовні поширюється хвиля коливань тиску повітря. Якщо ви опинилися в зоні дії хвилі - енергія розсіюється на відстані - ваша барабанна перетинка вібрує у відповідь на зміни тиску. Барабанна перетинка пов'язана з крихітними кістками в середньому вусі. Ці кістки з'єднують барабанну перетинку з равликом у внутрішньому вусі. Улітку заповнена рідиною і крихітними волосками. Коли кістки вібрують в равлику, рідина тече по волоссю, що запускає нервові сигнали, які переміщуються від вуха до мозку. Тоді ваш мозок інтерпретує ці сигнали як звук.

Звук може поширюватися через тверді частинки, рідини і гази. Якщо ви покладете вухо на стіл і м'яко подряпаєте його, ви почуєте його голосно і чітко. Це тому, що звук, як правило, проходить через тверді частинки більш ефективно, ніж гази. Ось чому звук не поширюється в космічному вакуумі - не вистачає частинок, щоб зіткнутися один з одним для поширення звуку.


Характер звуку залежить від того, наскільки сильно і часто молекули стикаються один з одним. Молекули, які дійсно врізаються один в одного, створюють більш гучні звуки - великий молоток, ударяющий в величезний гонг, змусить молекули стикатися з більшою силою, ніж маленький дзвіночок. Більш швидкі коливання в атмосфері створюють звуки з більш високою висотою звуку, ніж ті, які мають більш повільні коливання. Звук гонга буде не тільки голосніше, ніж крихітний дзвіночок, а й глибше по висоті - він створює більш швидкі коливання тиску повітря, ніж гонг.

Бездротові динаміки, так само, як і провідні - створюють звук через вібрації. Все, що потрібно, це трохи електрики і магнетизму.

 

Основи пристрою динаміка

Типовий динамік складається з декількох частин. Частина, яка вібрує, щоб видати звук, називається конусом або діафрагмою. Це гнучка поверхня, яка може бути виштовхнута або витягнута всередину іншою частиною динаміка. Саме діафрагма створює зміни атмосферного тиску, які ми сприймаємо як звук.

Електромагніт, званий звуковою котушкою, прикріплюється до центру конуса. Постійний магніт - магніт, який зберігає своє магнітне поле без електрики - сидить за звуковою котушкою на іншій стороні конуса. Це означає, що в динаміці використовуються два різних типи магнітів, що дозволяє динамікам швидко штовхати і відштовхувати від атмосфери.

Електромагніти використовують взаємозв'язок між електрикою і магнітними полями. Коли електрику тече по дроту, воно генерує магнітне поле. Намотування електричного дроту навколо сердечника - як залізний цвях - створює магніт при включеному струмі. Вимкнення електрики призводить до розсіювання магнітного поля.

Магніти мають два полюси - північний полюс і південний полюс. Постійні магніти завжди мають однакові північний і південний полюси. Але полюса електромагніту можуть перемикатися в залежності від потоку електрики. Примус потоку електрики до зворотного також змінює положення полюсів електромагніту.

Це важливо, тому що з магнітами схожі полюса відштовхують один одного, а протилежні полюси притягуються. Змінюючи потік електрики через електромагніт звукової котушки, магнітне поле постійного магніту буде або штовхати, або тягти звукову котушку. Оскільки звукова котушка приєднується до діафрагми, це призведе до того, що діафрагма буде тягнутися всередину або виштовхувати назовні.

Динаміки змінюють потік електрики в звуковий котушці тисячі разів в секунду, створюючи точні вібрації, необхідні для створення звуків, починаючи від глибоких гучних басових нот до високого тону пікколо.

У традиційних гучномовцях електрику тече від підсилювача всередині джерела, такого як стереосистема, до гучномовцю через два дроти. Це дозволяє джерела чергувати подачу електроенергії до динаміків, що викликає перемикання полюсів електромагніту. Бездротові колонки повинні створювати той же ефект без використання проводів. Але як вони це роблять?

 

Інфрачервоне світло

Бездротові колонки не мають прямого підключення до стереосистеми або іншого джерела. Замість цього система повинна відправляти сигнал, який динаміки можуть приймати і перетворювати в електрику, щоб управляти звуковою котушкою всередині самого динаміка. Є кілька способів зробити це.

Одним із способів є використання інфрачервоних сигналів. Це схоже на те, як працює пульт дистанційного керування. Стереосистема має передавач, який випромінює інфрачервоний промінь. Оскільки інфрачервоне випромінювання знаходиться за межами спектра видимого світла, ми не можемо його побачити.

Робота передавача полягає в тому, щоб приймати коливання електрики - ті ж самі, які контролюватимуть гучномовець, якщо він підключений до стереосистеми, - і перетворювати його в інфрачервоний промінь. Луч несе інформацію через імпульси. ІК-система може відправляти мільйони імпульсів в секунду. Бездротові динаміки мають датчики, які можуть виявляти ці передачі.

Після виявлення датчик відправляє електронні сигнали на підсилювач. Його робота полягає в підвищенні сили вихідного сигналу датчика. Без підсилювача сигнали були б занадто слабкими, щоб управляти звуковою котушкою всередині динаміка. Ось чому багатьом бездротовим динамікам все ще потрібно проводове харчування для роботи.

Підсилювач посилає електрику на звукову котушку, чергуючи потік електрики відповідно до сигналів, які посилає датчик. Змінний струм змусить електромагніт звукової котушки швидко змінювати полярність. Магнітні поля електромагніту і постійного магніту спікера виконують іншу частину роботи, тягне і штовхає звукову котушку і викликає вібрацію діафрагми спікера.

У цього типу бездротового динаміка є кілька недоліків. Одним з головних є те, що інфрачервоний промінь вимагає прямої видимості. Це означає, що інфрачервоний промінь повинен безперешкодно проходити від стереосистеми до динаміка. Все, що блокує цей шлях, буде перешкоджати вступу сигналу на датчик говорить, і динамік буде мовчати.

Інша проблема полягає в тому, що інфрачервоні сигнали досить поширені. Такі пристрої, як більшість пультів дистанційного керування, використовують ІК-технології. Але навіть світло і люди випромінюють інфрачервоне випромінювання. Це може призвести до перешкод ускладнюючи динаміку виявлення чіткого сигналу від стереосистеми. Навіть самий звичайний любитель музики може порахувати рутиною прослуховування системи, яка дає переривчастий або суперечливий досвід.

Є й інші способи відправки сигналів по бездротовій мережі. Далі ми переходимо до світу радіо.

 
Мовні сигнали

Бездротовий стандарт Bluetooth відкриває нові можливості для бездротових колонок і навушників.

Радіохвилі являють собою частину електромагнітного спектра. Світло також є частиною цього спектра. Видимий спектр світла має діапазон довжин хвиль від 390 до 750 нанометрів (нанометр дорівнює одній мільярдної частини метра). Інфрачервоний (ІК) світло має довший діапазон довжин хвиль від 0,74 до 300 мікрометрів (мікрометр складає одну мільйонну частину метра). Радіохвилі - велика дитина на блоці - довжини хвиль коливаються від 1 міліметра до 100 кілометрів.

Радіохвилі мають кілька переваг перед іншими видами електромагнітного випромінювання. Але для передачі радіохвиль від стереосистеми до динаміка вам знадобиться кілька компонентів. Передавач, підключений до стереосистеми, перетворює електричні сигнали в радіохвилі, передаючи змінний струм через антену. Радіохвилі виходять з антени.

Антена і приймач на бездротовому динаміці виявляють радіосигнал, а приймач перетворює його в електричний сигнал. Підсилювач збільшує потужність сигналу від приймача, щоб він міг керувати динаміком. Динамік як і раніше потребує джерелі живлення, як інфрачервоний бездротової динамік. На відміну від ІК-системи, бездротової динамік, який виявляє радіосигнали, не обов'язково повинен знаходитися в межах прямої видимості стереосистеми.

Радіохвилі віщають на різних частотах. Частота - це швидкість, з якою коливається радіохвиля - скільки часу потрібно радіохвилі, щоб знову перейти від піку до западини. Більш довга радіохвиля коливається, ніж коротша. Радіочастоти важливі, тому що радіопередачі, що використовують подібні частоти, можуть заважати один одному.

Ці перешкоди можуть бути серйозною проблемою - багато систем зв'язку, на які ми сьогодні покладаємося, покладаються на радіопередачу. З цієї причини в багатьох країнах встановлені правила, що обмежують типи радіочастот, які можуть генерувати різноманітні пристрої. Це обмежує можливість перешкод сигналу.


У Сполучених Штатах смуги частот, виділені для таких пристроїв, як бездротові динаміки, включають від 902 до 908MHz, Від 2,4 до 2,483 GHz і від 5,725 до 5,875 GHz. У цих діапазонах бездротові передачі не повинні заважати радіо, телебаченню або комунікаційним сигналам.

В межах цих діапазонів різні протоколи, такі як Bluetooth. Протокол Bluetooth дозволяє пристроям з'єднуватися разом. Bluetooth також дозволяє виробникові включати в динамік елементи управління, що виходять за межі гучності і потужності. Оскільки протокол Bluetooth забезпечує двосторонній зв'язок, у вас може бути бездротової динамік, який дозволяє вам контролювати, яку доріжку відтворює або на яку радіостанцію налаштована ваша система, що не змушуючи вас вставати, щоб змінити її в основній системі.

 

Переваги і недоліки

Основна перевага бездротового акустичної системи досить очевидно - немає проводів, що з'єднують динаміки з аудіосистемою. Ви можете розмістити свої динаміки в будь-якому місці в межах діапазону передачі, і вам не доведеться турбуватися про спіткнувшись або захованих проводах, що ведуть до вашої звукової системи. Це може спростити настройку системи домашнього кінотеатру.

Бездротові колонки популярні в зовнішніх акустичних системах. Якщо ви хочете встановити акустичну систему на терасі, у внутрішньому дворику або у басейну, вам може підійти бездротова система.

У бездротових систем є кілька недоліків. Оскільки бездротові динаміки все ще вимагають харчування, ймовірно, вам буде потрібно підключити кожен динамік до джерела живлення. Існують бездротові колонки на батарейках, але вони можуть не відтворювати звук, який ви хочете від вашої звукової системи. Якщо вам необхідно підключити кожен динамік до джерела живлення, ви все одно можете обмежитися в налаштуванні домашнього кінотеатру.

Перешкоди можуть бути ще однією проблемою. Є багато пристроїв, які випромінюють радіохвилі. Якщо ці радіохвилі знаходяться на тій же частоті, що і ваша звукова система і динаміки, ви можете отримати спотворені сигнали, слухаючи музику. Також можуть виникнути проблеми з пропущеними сигналами - якщо передавач або приймач перестане працювати або пропаде, це вплине на якість прослуховування.

Інша проблема - пропускна здатність. Провідні колонки можуть нести багато інформації у вигляді електричних сигналів. Бездротові сигнали не можуть реально конкурувати. Музика може здатися менш насиченою або насиченою. Це суб'єктивний елемент, який складно висловити словами. Якщо ви меломан, вам може не вистачити бездротових колонок з точки зору продуктивності.

06.02.2020 20:40:09
0
617

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови угоди і згоден з вимогами

Рекомендовані статті

Які вибрати навушники?

Які вибрати навушники?

Як вибрати бездротові навушники?Сьогодні ми поговоримо про дуже практичну річнавушники, безпровідні навушники, а точніше як і які вибрати? Не будемо торкатися таку категорію людей як аудіофіли тому, що таких мало і вони дуже прискіпливі до звуку. Більшість слухають музику постійно. Найчастіше роблять це за допомогою своїх смартфонів.Вам набрид закручений кабель в навушниках, Який постійно за все чіпляється? Кращою альтернативою стане покупка бездротових навушників. ..

26.11.2019
2
453
Навіщо потрібна портативна колонка?

Навіщо потрібна портативна колонка?

Як вибрати портативну колонку? Потужний бездротової звукБуквально кілька років тому ми стали свідками справжнього божевілля - практично всі виробники електроніки стали масово виробляти портативні бездротові колонки для мобільних пристроїв. І незабаром, мобільні колонки з акумулятором стали несподівано популярні і затребувані.Цей новітній пристрій виявився дуже зручним і ефективним, а асортимент величезним. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші і цікаві моделі портативної апаратури.Так в чому..

02.02.2020
0
273
Як портативні пристрої визначають наше життя?

Як портативні пристрої визначають наше життя?

Як портативні електронні пристрої визначають наше життяДля багатьох людей по всій країні вони не можуть згадати час, коли вони були без будь-яких портативних електронних пристроїв, які стали такою великою частиною їхнього життя. Уявіть, що було б, якби ви довго обходилися без стільникового телефону,цифрової камери або навіть портативного комп'ютера. Мало хто з нас міг би це зробити, і докладуть усіх зусиль, щоб знайти тільки правильні електронні аксесуари, які можуть піти куди завгодно.Наша любо..

02.02.2020
0
367
Як вибрати павербанк?

Як вибрати павербанк?

У той час як мобільні пристрої, такі як мобільні телефони та планшети, відмінно підходять для активного відпочинку і подорожей, вони дозволяють виконувати безліч завдань, таких як читання електронної пошти, перегляд улюблених телепрограм і нескінченний вибір безглуздих ігор прямо у вас в руках, що є серйозним недоліком в тому, що у них швидко закінчується заряд батареї, що призводить до величезних незручностей. Проте, портативні зарядні пристрої,також відомі як павербанк,усувають такі незручност..

19.02.2020
0
406
Що таке бездротова зарядка і як вона працює?

Що таке бездротова зарядка і як вона працює?

Бездротова зарядка не чари, але це може бути зручно.Бездротова зарядка, така як технологія швидкої зарядки Qi, яку використовують багато телефонів Android, не є новою технологією. Моя електробритва Panasonic використовувала його багато років тому, і більшість з нас бачили зубні щітки, які заряджаються без проводів в колисці. І, звичайно, ми не можемо забути Palm і то, як він приніс бездротову зарядку в маси з Touchstone. Тепер, коли обмеження за розміром, вартості та ефективності трохи зменшилис..

22.04.2020
0
872
Як вибрати зарядку для телефону?

Як вибрати зарядку для телефону?

Може здатися, що зарядний пристрій для мобільного телефону для вашого автомобіля або будинку легко придбати, але найкраще переконатися, що воно відповідає певним мінімальним вимогам, щоб уникнути несподіванок, коли воно повністю використовується.Хороша зарядка для телефону повинна відповідати ряду характеристик, щоб вона не тільки заряджала пристрій без проблем, але і не завдавала йому шкоди. Основна відмінність між хорошим зарядним пристроєм і поганим зарядним пристроєм полягає в тому, що гарне..

23.04.2020
0
655